Rozhovor s Igorem Levinem

Zveřejnil 1 Květen, 2012 AV technika | 0 komentářů

Rozhovor s Igorem Levinem

Na serveru Hi-Fi Voice vyšel profil Igora Levina – hlavní tváře a mysli Antelope Audio.

Rozhovor byl pořízený během letošní výstavy High-End Münich, na které mimo jiné Antelope nastínili tvář nového high end přístroje Rubicon.

Přinášíme vám z tohoto rozhovoru výňatek.

Igor Levin je mozkem a tváří značky doposud známé hlavně v oblasti profesionálního nahrávání. Jeho neokoukané nápady, kterými s úsměvem plave proti proudu a proti moderním trendům – v době, kdy se tradovalo, že přenos zvuku jako jediný plnohodnotně zvládne FireWire přišel s dobře udělaným USB, v okamžiku trendu absolutní minimalizace jitteru přišel zase s myšlenkou, že i jitter jako všechno ostatní se musí pouze umět ovládnout a dobře využít. To je netradiční cesta jménem Antelope Audio.

HFV: Jak jste se vlastně dostal do oblasti domácího audia?

 

IL: Přes profesionální sféru. Vždycky jsem se pohyboval v oblasti nahrávání, kde profesionální zvukaři vyžadují a používají nejnovější technologie a potřebují tu nejlepší kvalitu, které teprve potom proniká do domácností.

 

HFV: Nejste jen výkonný ředitel firmy, ale stále také hlavní inženýr Antelope, je to tedy tak, že chcete mít nad vším plnou kontrolu?

 

IL: To snad ani ne, jsem prostě vždy nadšený novými nápady a možností kombinovat je se zavedenými, ale zapomenutými a opuštěnými postupy do zcela nových celků. Chci taky jít proti trendům. Důležité je mimochodem také to, abychom nepřišli s novinkou, dokud na ní lidé nejsou připravení, načasování je zásadní. V době, kdy synonymem kvalitního zvuku z počítače byl Apple a FireWire jsem tvrdil, že USB a PC mohou být stejně dobrým řešením – a ukázalo se, že to jde. Stejně tak se teď opatrně snažíme lidem vysvětlovat, že základem všeho je precizní časování. To ale není totéž co nulový jitter, naopak. Každá technologie musí být nejdříve pochopena a pak využita…

Pro pokračování přejděte na celý článek na serveru Hi-Fi Voice.